Aktualności

Wprowadzenie produktu: CytoSMART Technologies ogłasza wprowadzenie zestawu CytoSMART Lux2 Duo

Data 27 maja 2020

26 maja 2020 r., Eindhoven, Holandia – CytoSMART Technologies ogłosiło wprowadzenie na rynek nowego systemu do obrazowania na żywo. Zestaw CytoSMART Lux2 Duo oferuje proste, opłacalne rozwiązanie dla naukowców przeprowadzających natychmiastowe porównania między hodowlami komórkowymi

Jan-Willem van Bree, CTO w CytoSMART Technologies „Wykorzystanie tego dwuramiennego systemu do obrazowania na żywo z komórek jest szczególnie przydatne w badaniach nad komórkami macierzystymi. Badacze mogą korzystać ze zdalnej funkcjonalności chmury CytoSMART, aby uzyskać wgląd w bieżące poziomy konfluencji na swoim telefonie. Zapobiega się nadmiernemu wzrostowi kultur, podobnie jak utracie macierzystości linii komórkowej, zapewniając optymalną wydajność. Zestaw CytoSMART Lux2 Duo pozwala na inspekcję kolonii tworzonych przez iPSC i morfologię MSC bez obecności w laboratorium. Skrócenie czasu spędzanego w laboratorium będzie miało kluczowe znaczenie dla wielu grup, które kontynuują badania, przestrzegając zasad dystansu społecznego. ”

„CytoSMART Lux2 – Duo to kompaktowy zautomatyzowany system specjalnie zaprojektowany do pracy w inkubatorach CO2 i komór hipoksji. Dwa urządzenia działają za pośrednictwem jednego laptopa, oszczędzając cenne miejsce w laboratorium. Zbieranie w czasie rzeczywistym informacji o postępie wzrostu komórek jest teraz całkowicie nieinwazyjne. Obrazowanie w jasnych polach jest wykorzystywane do tworzenia filmów poklatkowych w czasie rzeczywistym, dostępnych zdalnie. Próbki są również obrazowane w identycznych warunkach, zapewniając solidną platformę do jednoznacznego porównania między zmiennymi hodowli komórkowej, zachowując integralność danych. ”

Główne cechy i zalety CytoSMART Lux2 Duo obejmują:

 

  • Dwa urządzenia pracujące obok siebie dla jednoczesnego porównywania
  • Nieinwazyjna, pozbawiona znaczników analiza obrazów
  • Zdalny dostęp, nie trzeba wchodzić do laboratorium, aby sprawdzić kultury komórkowe
  • Ekonomiczne rozwiązanie: dwa urządzenia do przetwarzania obrazu podłączone do jednego laptopa

 

Więcej informacji o CytoSMART Lux2 Duo, odwiedź stronę CytoSMART.

 

CytoSMART Technologies to specjaliści w dziedzinie rozwoju i produkcji inteligentnych systemów mikroskopowych dla laboratoriów nauk przyrodniczych. Firma została założona w 2012 roku przez zespół biologów i inżynierów, którzy byli przekonani, że nowa generacja zminiaturyzowanych mikroskopów, zasilanych sztuczną inteligencją do analizy obrazu, pozwoli biologom na dokonywanie odkryć bardziej efektywnie i na większą skalę.

W 2018 roku firma CytoSMART została wybrana przez Microsoft do prestiżowego programu Scale Up.

Ponad 1000 laboratoriów na świecie używa rozwiązań mikroskopowych CytoSMART.

 

Informacje kontaktowe:

kontakt@pik-instruments.pl

+48 22 726 74 96