• Opis
  • Specyfikacja

Opis

Automatyczne fluorescencyjne obrazowanie wewnątrz Twojego inkubatora.

Lux3 FL to mały fluorescencyjny mikroskop do obrazowania żywych komórek wyposażony w jeden jasny pole i dwa kanały fluorescencyjne (zielony i czerwony). Urządzenie umożliwia naukowcom odkrywanie procesów komórkowych w czasie rzeczywistym, dostarczając wielu cennych danych na temat eksperymentów i odpowiedzi, czy, kiedy, jak i w jakim stopniu zachodzą procesy komórkowe. Pierwsze urządzenie do fluorescencyjnego obrazowania żywych komórek umożliwia użytkownikom śledzenie dynamicznych procesów komórkowych z wysoką dokładnością poprzez wykonywanie wysokiej jakości obrazów w celu tworzenia filmów poklatkowych w czasie rzeczywistym. Jednocześnie komórki są przechowywane w kontrolowanym środowisku w środku standardowego inkubatora do hodowli komórkowych.

 

Pozwól Lux3 FL rejestrować obrazy fluorescencyjne i jasnego pola, nawet kiedy nie jesteś w loaboratorium!

Obecnie znakowanie fluorescencyjne jest najczęściej używane jako pomiar punktu końcowego. Jednak obrazowanie poklatkowe żywych komórek może dostarczyć znacznie więcej informacji na temat procesów biologicznych. Dzięki zastosowaniu zautomatyzowanego obrazowania w regularnych odstępach czasu rozdzielczość czasowa danych fluorescencyjnych jest zwiększona, co prowadzi do jeszcze bardziej szczegółowych danych o procesach komórkowych. W ten sposób badacze mogą nie tylko określić, czy dany proces zaszedł, ale także kiedy i z jaką prędkością.

 

Podgląd na żywo procesów komórkowych!

Poznaj całą historię i obserwuj rozwój procesów komórkowych podczas ich zachodzenia.
Fluorescencyjny mikroskop do obrazowania żywych komórek Lux3 automatycznie tworzy filmy poklatkowe, które zawierają wiele cech komórkowych. Filmy są tworzone z wnętrza inkubatora bez zakłócania komórek i mogą być natychmiast dostępne i analizowane zdalnie za pośrednictwem chmury , zapewniając aktualizacje w czasie rzeczywistym na temat kultur komórkowych i przeprowadzanych eksperymentów.

 

Zastosowania kinetycznych testów fluorescencyjnych

Korzystanie z fluorescencyjnego obrazowania żywych komórek staje się coraz cenniejsze w dziedzinie odkrywania leków, inżynierii tkankowej, immunologii, immunoterapii i badań nad rakiem. Znaczniki fluorescencyjne i ich szczegółowa wizualizacja kinetyczna mogą przynieść korzyści w różnych zastosowaniach, takich jak monitorowanie żywotności komórek, określanie wydajności transfekcji, badanie współhodowli i analizowanie procesów komórkowych. Wiele z tych aplikacji korzysta również ze zintegrowanej analizy obrazu zawartej w chmurze .

Przeanalizuj komórki w ich pożądanym środowisku hodowlanym!

Połącz fluorescencyjne obrazowanie i obrazowanie jasnego pola żywych komórek w ty samym inkubatorem.

Kinetyczne obrazowanie fluorescencyjne procesów komórkowych wymaga kontroli środowiska przez cały czas trwania eksperymentu. Dzięki niewielkim rozmiarom Lux3 FL pasuje do każdego standardowego inkubatora. Umożliwia to wykonywanie fluorescencyjnych eksperymentów z obrazowaniem żywych komórek równolegle do zwykłych kultur komórkowych. Dzięki zdalnemu dostępowi do danych w chmurze , Twoje komórki nie muszą być zakłócane podczas eksperymentu. Daje to pewność, że komórki są w jak najbardziej optymalnych warunkach hodowli. Poza tym zdalny dostęp do danych zapobiega niepotrzebnym wizytom w laboratorium.

Jednoczesna analiza wielu cech komórek!

Zwiększ liczbę zmiennych, które możesz przeanalizować w swojej hodowli komórkowej.

Używając Lux3 FL, możesz analizować zielone i czerwone znaczniki fluorescencyjne jednocześnie z obrazami w jasnym polu. To nie tylko oszczędza czas, ale także zapewnia narzędzia do odróżniania komórek od siebie lub rozróżniania oznaczonych struktur w komórkach. Śledząc zmiany sygnału fluorescencyjnego w czasie, można łatwo zidentyfikować zmiany liczby komórek lub elementy komórkowe znakowane fluorescencyjnie.

 

Specyfikacja

KanałyPole jasne, zielona i czerwona fluorescencja
Powiększenie10 X obiektyw, 20 X zoom cyfrowy
Filtry fluorescencyjneZielony: 452/45 nm, emisja: 512/23 nm

Czerwony: Wzbudzenie: 561/14 nm, emisja: 630/90 nm

Kamera6,4 MP CMOS
FormatJPG, XLSX, MP4
Rozmiar obrazu2072 x 2072 pikseli
Pole widzenia1,45 x 1,45 mm
Naczynie komórkowePłytki studzienkowe, Szalki Petriego, kolby, chipy mikroprzepływowe, niestandardowe naczynia do hodowli
Wymagania komputeroweWindows 10
Wymiary166 x 140 x 135 mm (dł x szer x wys)
Waga1,3 kg
Warunki środowiskowe5 – 40 °C, 20-95% wilgotności
Gwarancja1 rok na części
Zapisywanie danychNielimitowana pamięć w chmurze