Urządzenie do filtrowania parafiny L15

  • Opis

Opis

L15 jest wyjątkowym urządzeniem, które oferuje wiele ułatwień dla laboratorium histologicznego. Można uniknąć skomplikowanego i czasochłonnego topienia parafiny przy użyciu palnika Bunsena, inkubatorów czy garnków oraz pozwala oszczędzić przestrzeń w laboratorium.

Dzięki L15 topienie, filtrowanie oraz odzyskiwanie parafiny staje się o wiele łatwiejsze. Nie tylko oszczędza mnóstwo czasu poprzez samo skrócenie procesu, ale też oszczędza miejsce. Przy objętości roboczej zbiornika na parafinę, zawsze jest pewna objętość roztopionej parafiny gotowej do użytku. Konsekwentne używanie automatu do odzyskiwania parafiny pozwala oszczędzić jej do 50%.

Specjalna kaseta filtra zatrzymuje wszystkie pozostałości. Nawet stare bloczki parafinowe mogą być roztapiane w L15. Dodając taką samą ilość świeżej parafiny, odzyskana parafina może być użyta ponownie bez znaczącej straty jakości. Duża przestrzeń robocza pod zaworem bezpieczeństwa umożliwia łatwe dozowanie parafiny.

L15 wykonany jest ze stali nierdzewnej i aluminium. Co za tym idzie, jego powierzchnie są odporne na większość rozpuszczalników. Co więcej, dostawa obejmuje bezpieczny zawór drenażowy i specjalną kasetę