Poseidon – System in-situ z przepływem cieczy

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

Uchwyt Poseidon umożliwia naukowcom i inżynierom obrazowanie materiałów i próbek biologicznych nawilżonych oraz poddawanych działaniu cieczy bezpośrednio w mikroskopie TEM. Próbki i procesy, które wcześniej wymagały wysuszenia, zamrożenia, innego specjalnego przygotowania lub generalnie nie mogły być obrazowane w ich naturalnych warunkach środowiskowych, dzięki uchwytowi Poseidon 210 mogą być badane i obserwowane w cieczach w wysokich rozdzielczościach.  Uchwyt umożliwia obserwację w czasie rzeczywistym dynamiki procesów skali nano- takich jak na przykład biomineralizacja. Uchwyt Poseidon umożliwia łatwe i szybkie wkładanie do odizolowanego środowiska uchwytu szerokiego zakresu próbek, poczynając od uwodnionych materiałów takich jak farby i żele, kończąc na materiałach biologicznych takich jak makromolekuły, wirusy i komórki.

Istnieją dwie podstawowe konfiguracje uchwytu – system 2-portowy oraz 3-portowy. Pierwsza z nich umożliwia przepływ płynu przez próbkę oraz wypełnienie komory uchwytu cieczą. Z kolei wersja 3-portowa posiada ponadto możliwość wprowadzenia dodatkowych substancji chemicznych do mieszanin. Użytkownicy mogą w sposób dynamiczny modyfikować środowisko próbki poprzez zastosowanie różnych E-chipów.

Uchwyt Poseidon został certyfikowany przez firmy FEI, JEOL oraz Hitachi jako narzędzie bezpieczne do stosowania w wyprodukowanych przez nich mikroskopach. Korzystanie z uchwytu nie powoduje utraty praw gwarancyjnych urządzeń.

Specyfikacja

  • Wysokorozdzielcze obrazowanie uwodnionych próbek

Unikalne właściwości E-chipów i zaprojektowanej komory próbki umożliwiają wysokorozdzielcze obrazowanie próbek w dynamicznie zmieniającym się środowisku cieczy.

 

  • Wywoływanie i obserwacja dynamiki procesów

Nagrywanie filmów z reakcji skali nano- przebiegających podczas obrazowania bez potrzeby specjalnego przygotowania próbki (np. wysuszenia i mrożenia).

 

  • Obrazowanie nowej klasy próbek

Obrazowanie mokrych i kleistych próbek, które nigdy wcześniej nie mogły być obrazowane w mikroskopii TEM.

 

  • Możliwość dostosowania przebiegu badania do potrzeb

Użytkownik ma możliwość konfiguracji takich parametrów jak ilość  cieczy, czy też dynamiki przepływu cieczy w sekcji próbki poprzez wybór odpowiedniego E-chipu.

  • Umożliwienie prowadzenia dodatkowych analiz

Uchwyt Poseidon umożliwia prowadzenie ilościowych analiz EDS i EELS na próbkach.

 

  • Kompleksowy system

System Poseidon zostaje dostarczany do użytkownika wraz z wszelkimi akcesoriami. Ponadto użytkownik uzyska pełne wsparcie niezbędne do prowadzenia badań