Modułowy system do zatapiania w parafinie TES Valida®

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie

Opis

Dzięki nowemu systemowi zatapiania TES Valida® firma MEDITE ustanawia nowe standardy dla zatapiania tkanek. To modularne centrum spełnia wszystkie najnowsze standardy technologiczne i łączy świetną wydajność z ergonomią.

Wszystkie trzy moduły są wyposażone w mocne metalowe obudowy. Zarówno obudowy, jak i pozostałe powierzchnie są odporne na wszystkie standardowe środki czystości używane w laboratoriach. Każdy z modułów ma własny zegar, pozwalając użytkownikami indywidualne rozpoczęcie oraz zakończenie procesu zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wygodne programowanie modułów za pomocą ekranu dotykowego jest szybkie i łatwe ze względu na proste symbole.

Dzięki indywidualnie regulowanym elementom, TES Valida® jest stworzony, by dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji. Tak jak poprzedni model TES 99, TES Valida® wyposażony jest w przełącznik nożny. Dalsze akcesoria, takie jak szklana lupa i podgrzewane pincety w różnych rozmiarach mogą być bezpośrednio używane w połączeniu z tym systemem. MEDITE oferuje również szeroką gamę pasujących akcesoriów.

Jednostka dozująca

Aluminiowa jednostka dozująca oferuje duży zbiornik na parafinę o pojemności 4.6l, kwadratowy punkt zimny z modułem Peltiera i przestrzeń do przechowywania na płaskiej powierzchni na górze dyszy dozującej. Regulowana lampa zapewnia doskonałe oświetlenie miejsca pracy.

Jednostka grzewcza

Jednostka grzewcza wyposażona jest w łatwo dostępną komorę wstępnego grzania, która może pomieścić dużą liczbę form do zatapiania. Co więcej, taca na parafinę jest głęboka i pasuje do niej większość koszyków używanych w procesorach tkankowych do przechowywania próbek w roztopionej parafinie. Co najważniejsze, jednostka nie tylko pozwala na kontrolę temperatury, ale również czasu procesu, co znaczenie ułatwia pracę

Jednostka chłodząca

Głównym elementem tego modułu jest duża powierzchnia ze stali nierdzewnej zapewniająca miejsce na ponad 100 bloczków parafinowych. Dla laboratoriów z ograniczoną przestrzenią, dostępna jest mniejsza jednostka chłodząca.

 

Zatapiarka TES Valid – wykorzystująca innowacyjną technologię HEAT PIPE ( technologia wykorzystywana w statkach kosmicznych, satelitach, samolotach wojskowych i cywilnych. Jedna część rurki będąca pod parafiną odbiera ciepło z grzejącego się elementu i przekazuje je rurce. Ta, nagrzewając się na jednym końcu (nazwijmy go końcem ciepłym), powoduje ogrzanie, a następnie parowanie wewnątrz umieszczonej cieczy. Pod wpływem ciśnienia i rozszerzalności przemieszcza się ona w stronę drugiego końca rurki, który jest zaopatrzony w specjalny radiator, który ma za zadanie schłodzić ten koniec (nazwijmy go zimnym), gdzie para oddając ciepło skrapla się i wraca z powrotem do ciepłego końca.alia

Specyfikacja

Doposażenie