• Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

Mikroskop sił atomowych COREAFM to wydajna platforma do badań materiałów inżynierskich oraz biologicznych. Najnowsza niskoszumowa wysokorozdzielcza głowica zapewnia najwyższy możliwy stosunek jakości do ceny, modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie specyfikacji mikroskopu do programu prowadzonych badań.

System CoreAFM może zostać skonfigurowany do pracy w temperaturze od -35°C do 260°C podczas pracy w powietrzu lub w atmosferze gazu ochronnego. System umożliwia prowadzenie badań powierzchni w środowisku kontrolowanym elektrochemicznie na płaskich próbkach, moduł SICM umożliwia prowadzenie badań przewodnictwa jonowego. Pakiet FluidFM dodaje możliwość dokładnego kontrolowania ciśnienia w sondzie, przez co możliwe są eksperymenty ekstrakcji i infekcji wewnątrz żywych komórek.

Elastyczny układ głowicy o zakresie skanowania 100 x 100 x 12 µm, umożliwia obrazowanie zarówno dużych powierzchni jak i pracę z rozdzielczością atomową. CoreAFM pracuje z nowoczesnym całkowicie cyfrowym kontrolerem C3000, umożliwia to osiągniecie, pełnej 24 bitowej precyzji sterowania układu skanowania i akwizycji, niezależnie od pozycji oraz zakresu skanowania.

Oprogramowanie C3000 posiada aktywną funkcje PreScan, która umożliwia zabieranie danych co 4 lub co 8 linię, w ten sposób, maksymalnie szybko możemy zlokalizować interesujący nasz obszar i wykonać właściwe obrazowanie. Takie rozwiązanie skraca 2-3 krotnie czas potrzebny na wykonanie pomiaru. Opcja SpikeGuard umożliwia wykonywanie pomiaru bez zakłóceń, gdy czujniki piezoelektryczne wykryją wibrację, których nie będzie można wytłumić, zawieszają pomiar i automatycznie wznawiają go po ustąpieniu wibracji.

Specyfikacja

Wielkość próbki <50mm

Maksymalna wysokość próbki 5-10mm 

Z automatycznego przesuwu w osi Z 10 mm

Zmotoryzowany zakres zbliżania sondy do powierzchni  5 mm

Zakres skanowania w osi X-Y 100 x 100µm

Zakres skanowania w osi Z 12 µm

Szum detektora podczas pomiaru (RMS, tryb dynamiczny w powietrzu) 40 pm

Wymiary mikroskopu 330 mm x 340 mm x 230 mm

Waga mikroskopu 16 kg

Doposażenie

Uchwyt do szalek Petriego

Uchwyt próbek z grzaniem w zakresie od RT do 250 °C

Uchwyt próbek z grzaniem i chłodzeniem w zakresie od -35 °C do 180 °C

Uchwyt próbki z generatorem zmiennego pola magnetycznego

Uchwyt próbek z grzaniem i chłodzeniem w zakresie od -35 °C do 180 °C

Uchwyt próbki z generatorem zmiennego pola magnetycznego

Uchwyt do pracy w środowisku kontrolowanym elektrochemicznie