Zestaw do przygotowania sekcji xtem

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

Zestaw do przygotowania sekcji XTEM umożliwia łatwe układanie i sklejanie prostokątnych wafli uzyskanych z obszaru zainteresowania z pierwotnego materiału próbki. Przygotowane próbki należy wkładać do układu mocowania, gdzie są sklejane za pomocą żywicy epoksydowej. Ze sklejonego stosu próbek należy następnie wyciąć rdzeń (za pomocą urządzenia do ultradźwiękowego wycinania próbek M170). Z uzyskanego w ten sposób rdzenia można wyciąć krążki o pożądanej grubości.

Zestaw do przygotowania sekcji XTEM  zapewnia wysoki poziom mechanicznej integralności i minimalnej grubości warstwy kleju. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne komponenty niezbędne do wykonania wysokiej jakości sekcji XTEM.

 

Specyfikacja

Komponenty:

-Imadło sprężynowe (1 szt)

-Płyta montażowa (1 szt)

-narzędzie tytanowe do cięcia o śr.2,3mm (1szt)

-narzędzie tytanowe do cięcia o wym 4x5mm (1szt)

– uchwyt na plasterki, 2x3mm (1szt)

– uchwyt na plasterki, 4x5mm (1szt)

– naczynie (3szt)

-PTFE kształtownik(2szt)

-Crystalbond (paczka 12 szt)

-rurki miedziane (paczka 12 szt)

Doposażenie

Urządzenie do ultradźwiękowego wycinania próbek M170 umożliwia szybkie wycinanie próbek przeznaczonych do badań w transmisyjnej mikroskopii elektronowej z twardych, kruchych materiałów bez wprowadzania uszkodzeń mechanicznych i termalnych. Umożliwia on uzyskanie próbek w postaci dysków z materiałów o grubości od 10 µm do nawet 10 mm oraz kwadratowych wafli w celu przygotowania próbek TEM w postaci sekcji XTEM.

Dzięki unikalnemu projektowi urządzenia próbka znajduje się zawsze równolegle do osi wycinania. Opcjonalny mikroskop ułatwia użytkownikowi zlokalizowanie pożądanego obszaru próbki. Cyfrowy miernik wyświetla z dużą dokładnością głębokość cięcia. Proces cięcia jest automatycznie kończony natychmiast po odcięciu próbki.

Proces cięcia odbywa się przez wprowadzenie głowicy tnącej w oscylacje o częstotliwości 26 kHz. Funkcję medium ściernego pełni zawiesina azotku boru lub węglika krzemu. Ruch narzędzia tnącego jest zoptymalizowany do cięcia z maksymalną prędkością przy zachowaniu minimalizacji uszkodzeń mechanicznych i termalnych

Materiały eksploatacyjne

Klej Crystalbond

Siatki TEM z kwadratową strukturą – niklowe

Siatki z pokryciem: Carbon, miedziane

Po więcej materiałów eksploatacyjnych zapraszamy do naszego sklepu internetowego Micro-Shop.