Automat do zaklejania szkiełek taśmą Twister

  • Opis

Opis

Automatyczna zaklejarka do szkiełek Twister® zapewnia wysoką wydajność i niezawodność nakładania szkiełek przy doskonałych wynikach jakości optycznej. Urządzenie umożliwia przetwarzanie do 1200 slajdów na godzinę. Ponadto jest łatwe w użyciu oraz ma przezroczysty przód chroniący przed zanieczyszczeniem. Wycięcia z przodu umożliwiają szybką wymianę materiałów eksploatacyjnych i umieszczenie nowych koszy na szkiełka bez przerywania procesu nakładania szkiełek.

Szkiełka są automatycznie pobierane z kosza startowego, starannie przykrywane, a następnie umieszczane w drugim koszu na gotowe szkiełka. Gdy kosz zostanie wypełniony zakrytymi szkiełkami, jest on automatycznie dozowany do obszaru wyjściowego poniżej obszaru operacyjnego. Kosz początkowy jest również automatycznie umieszczany w obszarze wyjściowym, gdy tylko jest pusty. W obszarze wyjściowym znajduje się również butelka zbierająca, która wyłapuje nadmiar ksylenu podczas procesu nakładania szkiełek nakrywkowych.

Twister® cechuje się łatwą obsługą i umożliwia zmianę parametrów m.in. długość cięcia szkiełka nakrywkowego. Ilość ksylenu można regulować nawet podczas procesu nakładania szkiełek.

Standardowy model Twister® współpracuje z koszami na szkiełka o pojemności 30 szkiełek. Dostępny jest również inny model, który może być używany z koszami o pojemności 20 slajdów