Moduł rozciągający w skali mikro

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

Mechaniczny tester do obiektów w skali mikrometrycznej. Urządzenie jest modułem używanym głównie w skaningowej mikroskopii elektronowej, który może również pracować w mikroskopie świetlnym.

Jest on odpowiedni do eksperymentów mechanicznych, takich jak próby rozciągania statycznego i oscylacyjnego próbek ekstremalnie małych. W większości przypadków niezwykle trudno jest mocować niewielkie druty, kapilary, czy też metalowe powierzchnie w celu wykonania na nich testów wytrzymałościowych. Takie próbki są na tyle małe, że użytkownik nie jest w stanie zamontować ich manualnie. W celu umożliwienia badań na takich próbkach w urządzeniu wykorzystany jest piezo-mechanizm chwytający, który połączony jest ze stolikiem liniowym XY o wysokiej rozdzielczości przemieszczania i wskaźnikiem obciążenia rzędu µN. Skomplikowana platforma umożliwia przeprowadzenie dynamicznych eksperymentów.

Powierzchnie „mikropęsety” w urządzeniu są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu próbki mineralne i próbki z twardych metali mogą być pewnie mocowane bez pozostawiania jakichkolwiek śladów..

Aplikacje:

Układy MEMS, techniki spajania, wzrost kryształów itd.

Specyfikacja

Brak

Doposażenie

Brak

Materiały eksploatacyjne

Mikrometr

Podświetlane szkło powiększające

Chwytak zaciskowy do stolików pinowych 25mm z rowkiem

Po więcej materiałów eksploatacyjnych zapraszamy do naszego sklepu internetowego Micro-Shop.