Uchwyt do próbek o niestandardowych kształtach

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

Uchwyt ten stosuje się m.in. do badań żarówek i innych kruchych przedmiotów trudnych do zamocowania.

Mikroskop SEM jest doskonałym narzędziem do dokumentacji stopionych struktur w zbitych żarówkach odzyskanych z wypadków samochodowych. Bez wątpliwości można stwierdzić czy światła były włączone w momencie wypadku. Moduł pokazany na zdjęciu poniżej może być zamocowany w mikroskopie w miejsce stolika z próbką pod kątem 90°.

W ten sposób zamieniamy ruch obrotowy w funkcję pochyłu próbki, w kierunku prawym lub lewym. Przy mocowaniu standardowej żarówki samochodowej, włókno wolframowe znajduje się w okolicach środka obrotu. Jeden z napędów mikroskopu może zostać użyty do obrotu próbki. Podstawa w zależności od mechaniki mikroskopu może być delikatnie pochylona względem detektora SE. Pozwala to na podgląd próbki pod wieloma rożnymi kątami. Dostępny jest również opcjonalny mały silnik, w przypadku gdy mikroskop nie podsiada ręcznie sterowanej mechaniki uchwytu próbki.

Specyfikacja

Próbka mocowana jest w niewielkim naczyniu wypełnionym stopem Wooda. Metal ten topnieje w temperaturze około 60-70 °C. Nie zwilża on powierzchni próbki i może ona zostać wyjęta bez wprowadzania zanieczyszczeń. W stopie można także z powodzeniem umieszczać ekstremalnie kruche próbki, takie jak wysuszone insekty.

Doposażenie

BRAK

Materiały eksploatacyjne

Mikrometr

Podświetlane szkło powiększające

Chwytak zaciskowy do stolików pinowych 25mm z rowkiem


Po więcej materiałów eksploatacyjnych zapraszamy do naszego sklepu internetowego Micro-Shop.