System przenoszenia próbek SEM

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie
  • Materiały eksploatacyjne

Opis

SYSTEM PRZENOSZENIA PRÓBEK SEM

System ten jest specjalnym urządzeniem znajdującym zastosowanie w mikroskopii SEM. Został on wykonany w celu przenoszenia delikatnych próbek z mikroskopu SEM do komory rękawicowej i odwrotnie, w taki sposób, że próbki w żadnym momencie nie mają kontaktu z powietrzem i wilgocią. Urządzenie to jest montowane w komorze mikroskopu jak zwykła próbka. Proces instalacji modułu w mikroskopie SEM lub komorze rękawicowej zajmuje zaledwie kilka sekund.

Podstawowa konfiguracja zawiera moduł transferowy, pokrywę zamykaną próżniowo, komplet kabli oraz dwa kontrolery do procesu otwierania/zamykania, nabiurkowy kontroler do obsługi w mikroskopie SEM oraz sterownik do obsługi wewnątrz komory rękawicowej.

Specyfikacja

Moduł transferowy jest umieszczany w miejsce Stolika SEM.
Wymiary: 120x80x40mm
Waga :ok 1 kg

Wymiary próbek: 8x 12mm Ø 6mm high lub 2x 25mm Ø 6mm high

Doposażenie

Opcjonalną funkcjonalnością urządzenia jest możliwość podgrzewania/chłodzenia platformy. Opcja sterowania temperaturą może być wybrana od razu przy zamówieniu modułu jak również jako późniejsze doposażenie urządzenia. Niezależnie od wybranej wersji, moduł transferowy posiada możliwość pochyłu o zadany kąt – w zależności od rodzaju mikroskopu SEM (zazwyczaj około 30°)

Zakres temperatur modułu grzewczego: 300, 500, 800, 1050°C
Moduł Peltiera: z zakresem temperatur : -20  do +50°, -50° do +100°,

Materiały eksploatacyjne

Mikrometr

Podświetlane szkło powiększające

Chwytak zaciskowy do stolików pinowych 25mm z rowkiem


Po więcej materiałów eksploatacyjnych zapraszamy do naszego sklepu internetowego Micro-Shop.