Suszarka do szkiełek TDO Sahara

  • Opis

Opis

TDO Sahara to suszarka konwekcyjna do suszenia szkiełek mikroskopowych w laboratorium.

Suszarka TDO Sahara oferuje pełen wgląd do komory suszenia dzięki dużemu szklanemu oknu. Dzięki temu użytkownik ma ciągłą kontrolę nad swoją próbką podczas procesesowi suszenia. Czasy suszenia są ustawiane przez panel dotykowy. Są dwa sposoby – ustawienie konkretnego czasu lub rozpoczęcie nieskończonego procesu, na przykład gdy zachodzi potrzeba wysuszenia dużej ilości próbek.

Komora suszenia oferuje przestrzeń dla 48 koszyków z 30 szkiełkami mikroskopowymi na dwóch stalowych półkach. Co więcej, na dole komory znajduje się taca na nadmiar kropli. Zarówno półki, jak i tacę można łatwo wyjąć, co sprawia, że utrzymanie urządzenia staje się łatwiejsze. Filtr węglowy zapobiega przed dostawaniem się zanieczyszczeń do komory suszenia i uszkadzaniem próbek. Bezpieczeństwo każdej próbki jest zapewniane przez okres schładzania na końcu każdego cyklu suszenia.

TDO Sahara nagrzewa się w około minutę. Do standardowego suszenia potrzebne jest 5-10 minut. Drzwi zamykają się magnetycznie, aby upewnić się, że żadna para lub gorące powietrze nie wydostaje się z komory do laboratorium