Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej CTX

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Doposażenie

Opis

Seria spektrometrów CTX to wysoko wydajne analizatory fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii (EDXRF). Wytrzymały korpus ze stali nierdzewnej jest odporny na wszystkie warunki środowiskowe i jest łatwy do czyszczenia. Mając mniej niż 7,5 kg i mniej niż 27 cm wysokości, CTX jest przenośny i zajmuje bardzo mało miejsca na każdej powierzchni. Cała obsługa użytkownika odbywa się za pomocą ekranu dotykowego na przednim panelu lub opcjonalnego komputera PC za pośrednictwem Wi-Fi lub USB. Połączenia są w zasięgu ręki pod wyświetlaczem. Próbki można umieszczać bezpośrednio w komorze bezpieczeństwa lub w kubkach XRF, torebkach lub innych pojemnikach.

CTX wykorzystuje lampę rentgenowską 4W z opatentowaną przez firmę Bruker zoptymalizowaną geometrią rentgenowską SharpBeam ™, wysokowydajnym detektorem SDD, z opatentowanym przez Bruker DetectorShield ™, a także łącznością komunikacji poprzez Wi-Fi, Bluetooth® i USB. Interfejs użytkownika ekranu dotykowego CTX zapewnia kontrolę pomiaru i wyświetlanie wyników. Dodatkowo, oprogramowanie Bruker Toolbox PC umożliwia pełną zdalną obsługę CTX, a opcjonalne oprogramowanie komputerowe Artax ™ oraz EasyCal ™ pozwalają tworzyć własne metody badawcze (kalibracje).

CTX jest dostępny w kilku konfiguracjach zoptymalizowanych dla różnych branż i aplikacji, takich jak:
• Minerały i górnictwo
• Bezpieczeństwo żywności i rolnictwo
• Surowce farmaceutyczne
• Metale szlachetne
• Polimery
• Analiza paliwa morskiego (sprawdzanie zgodności z MARPOL)

CTX został zaprojektowany przede wszystkim do wdrożenia w laboratoriach mobilnych i polowych, ale doskonale nadaje się również do laboratoriów centralnych i hal fabrycznych, do szybkiej, wstępnej lub rutynowej analizy, a także jako wsparcie dla większych systemów XRF lub ICP /AAS

 

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000r. Prawo atomowe (tekst jednolity  Dz.U. 2023, poz. 1173) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku  z prowadzoną działalnością.

Specyfikacja

Wymiary:   13.5 cm x 25 cm x 35 cm ,

Masa:       7,1 kg

Komora próbki: 12 cm x 13.5 cm x 8.5 cm

Doposażenie

Zestaw materiałów eksploatacyjnych MARPOL, przenośny router Wi-Fi, system do lokalizacji GPS, czytnik kodów kreskowych, przenośna drukarka