Ręczny spekrometr Ramana BRAVO

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Zastosowanie

Opis

Wyjątkowa wydajność i konstrukcja, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI) obsługiwany przez duży ekran dotykowy – BRAVO to dedykowany ręczny spektrometr Ramana, które maksymalnie przyspiesza identyfikację surowców.

Cechy charakterystyczne:

  • SSETM – opatentowane wygaszenie fluorescencji
  • Wzbudzenie Duo LASERTM
  • IntelliTipTM – automatyczne rozpoznawanie końcówek pomiarowych
  • Intuicyjna obsługa ekranu dotykowego
  • Automatyczne raportowanie serii
  • Wbudowana kalibracja liczby falowej
  • Solidna i precyzyjna optyka
  • Bezprzewodowa wymiana danych
  • Spełnia wymagania 21 CFR Part 11

BRAVO umożliwia weryfikację surowców przy użyciu spektroskopii Ramana nawet niedoświadczonym użytkownikom. Dotykając ikon na dużym ekranie dotykowym wykonujemy pomiar w ciągu kilku sekund. Dodatkowo interfejs użytkownika obsługiwany jest w 17 różnych językach

Specyfikacja

SSETM – opatentowana metoda wygaszania fluorescencji

W wielu przypadkach weryfikacja surowców za pomocą spektroskopii Ramana jest niemożliwa z powodu fluorescencji. BRAVO używa SSETM (Sequentially Shifted Excitation), opatentowanej metody wygaszania fluorescencji, który umożliwia pomiar znacznie szerszej gamy surowców za pomocą ręcznych systemów Ramana, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wzbudzenie Duo LASERTM

 Wzbudzenie Duo LASERTM zapewnia najwyższą czułość w całym zakresie spektralnym, a zatem gwarantuje maksymalnie jednoznaczną weryfikację.

IntelliTipTM – automatyczne rozpoznawanie końcówek pomiarowych

Niezależnie od tego, czy wybierzesz końcówkę do pomiaru próbek w fiolkach, czy przez opakowanie BRAVO IntelliTipTM zapisze tę informacje w wynikach. Wiemy, że nie ma miejsca na pomyłki, dlatego IntellitipTM gwarantuje, że dla zdefiniowanego surowca BRAVO doradzi, którą końcówkę należy zastosować.

Wbudowana kalibracja liczby falowej

Automatyczna kalibracja liczby falowej w BRAVO zapewnia wysoce powtarzalne pomiary w połączeniu z niezrównaną dokładnością liczby falowej dla instrumentów dyspersyjnych, co jest kluczowe dla identyfikacji surowców w  środowiskach walidowanych.

Intuicyjna obsługa ekranu dotykowego

Od samego momentu zalogowania operator prowadzony jest przez niezwykle intuicyjne oprogramowanie poprzez proste operacje na ekranie dotykowym. Na każdym kroku wyświetlane są dostępne opcje, a wyniki są wyraźnie widoczne i prezentowane w graficznym interfejsie użytkownika. Na żądanie, można uzyskać dodatkowe informacje przy pomocy różnych narzędzi analitycznych.

Automatyczne skanowanie serii

Automatyczny tryb skanowania serii dostępny w BRAVO umożliwia analizę tego samego surowca dostarczanego w większej ilości przy minimalnych wymaganiach użytkownika. Co najważniejsze umożliwia łatwe przełączanie pomiędzy seriami różnych surowców.

Bezprzewodowa wymiana danych

Wszystkie dane, takie jak biblioteki i wyniki mogą być przesyłane szybko i niezawodnie między BRAVO a komputerem przy użyciu WLAN. Ustawienia sieci WLAN można skonfigurować w menu oprogramowania BRAVO, a w razie potrzeby sieć może zostać wyłączona

Zastosowanie

Ręczne spektrometry Ramana stanowią obecnie cenne narzędzia analityczne, które pozwalają na analizę różnorodnych substancji poza laboratorium.

Przykładowo w przypadku kontroli jakości surowców, ręczne przyrządy umożliwiają najbardziej efektywne zwalnianie materiałów, co jest szczególnie ważne w przemyśle farmaceutycznym, gdzie wymagana jest w 100% wiarygodna kontrola.

Ramię w ramię z ogólnym trendem miniaturyzacji, generacja inteligentnych urządzeń ewoluuje bez strat na wydajności. BRAVO jest to podręczny spektrometr o właściwościach urządzeń stacjonarnych. Niezrównane możliwości zdalnego sterowania, przekształcają BRAVO w mobilne laboratorium dla zaawansowanych zastosowań.

Dzięki selektywnym informacjom, które przechowywane są w obszernych bazach danych, spektroskopia Ramana jest idealnym rozwiązaniem stosowanym w identyfikacji nieznanych materiałów. Możliwość pomiaru przez przezroczyste opakowania pozwala na identyfikacje potencjalnie szkodliwych substancji. Jednym z najczęstszych zastosowań jest identyfikacja narkotyków lub innych niebezpiecznych substancji w dziedzinie kryminalistyki.