Pół-automatyczny wolnostojący kriostat M630

  • Opis

Opis

Kriostat M630 to pół-automatyczne urządzenie ze zintegrowaną, lecz niezależną jednostką mrożenia kriogenicznego. Ergonomiczny design z otwartą pokrywą pozwala na wykonywanie prac siedzących i stojących. Amortyzowane podłokietniki zwiększają komfort użytkownika. Sterylizacja UV jest włączana jako funkcja standardowa.

Komora kriogeniczna M630 jest oświetlana bezrefleksyjnie lampami LED. Jednostka szybkiego mrożenia oferuje 15 pozycji próbek (-35 °C, opcjonalnie -40 °C), w tym specjalny moduł Peltiera do mrożenia kriogenicznego (do 20 °C poniżej temperatury w komorze). Wszystkie wartości są możliwe do zresetowania.

Dołączony jest także system drenażu kondensatu. Pojemnik na pozostałości jest dostępny od zewnątrz. Wszystkie powierzchnie są gładkie i łatwe w czyszczeniu ze względów higienicznych. Kriostat M630 jest również wyposażony w automatyczny/manualny cykl rozmrażania. Ogrzewane okno redukuje błyszczenie i kondensację.

Pół-automatyczny główny ruch mikrotomu jest uruchamiany przez precyzyjnie wyregulowane koło zamachowe. Wysokosprawny silnik krokowy kieruje ruchem posuwu. Łożyska rolkowo-krzyżowe minimalizują luz podczas gdy swobodny ruch pionowy jest zachowany. Dotarcie do pozycji początkowej oraz końcowej jest sygnalizowane dźwiękowo. Magnetyczna szczotka umożliwia bezpieczną manipulację ostrzem.