Aktualności

CytoSMART przekaże 100 urządzeń do LIVE IMAGING wspomagając badaczy COVID-19

Data 14 maja 2020

22 kwietnia 2020 r. holenderska firma CytoSMART Technologies mająca siedzibę w Eindhoven przekaże 100  urządzeń do obrazowania komórek „Live-cell imaging” dla laboratoriów o najwyższym stopniu ryzyka czynnikami biologicznymi. Laboratoria zajmujące się diagnozą COVID-19 skorzystają na tej inicjatywie, ponieważ CytoSMART ma na celu zmniejszenie obciążenia pracy, jakiemu obecnie poddani są naukowcy przy realizacji projektów  niezbędnych do kontrolowania COVID-19.

Naszym celem jest wspieranie badaczy w minimalizowaniu czasu, jaki muszą spędzić w laboratoriach o wysokim stopniu ryzyka czynnikami biologicznymi, poprzez zapewnienie im zdalnego dostępu do oceny obrazu ich hodowli komórkowych.

Laboratoria mogą ubiegać się o obrazowanie komórek na żywo z Lux2 – tutaj.

Zgodnie z wytycznymi CDC i WHO badanie w kierunku COVID-19 należy przeprowadzić w laboratoriach BSL-3. Prowadzenie badań w laboratoriach poziomu 3 i 4 bezpieczeństwa biologicznego (BSL3 lub BSL4)
oznacza pracę w ściśle kontrolowanym obszarze. Należy podjąć wiele środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naukowcom oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób z którymi pracują w laboratorium. Zmiana odzieży i aparatury ochronnej może być czasochłonna i kosztowna. W związku z tym wizyty w laboratorium powinny odbywać się tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Unikalne , kompaktowe mikroskopy do obserwacji żywych komórek firmy CytoSMART mogą obserwować żywe komórki bez zakłócania ich wzrostu i naturalnego zachowania. Urządzenia działają wewnątrz inkubatora do hodowli komórkowych, a obrazy i analizy są dostępne online. Umożliwia to badaczom zdalną analizę hodowli komórkowych i ocenę kolejnych kroków, bez konieczności wizyty w
laboratorium.

Joffry Maltha, Dyrektor Generalny z firmy CytoSMART jest zdania, że musimy pomóc naukowcom pracującym w laboratoriach BSL-3 i BSL-4 w zwalczaniu COVID-19. Wiemy, że nasz system może pomóc naukowcom w monitorowaniu wzrostu komórek i podejmowaniu decyzji, kiedy musieliby udać się do laboratoriów i przeprowadzić dalsze eksperymenty.

Praca takich laboratoriów jest absolutnie niezbędna w walce z Covid-19 i dla nas jako organizacji ważne jest, aby pomóc tam, gdzie możemy. To narzędzie pomoże wesprzeć naukowców w ciężkiej pracy pomagając zaoszczędzić cenny czas i sprzęt. Dzięki temu będą wiedzieć dokładnie, kiedy rozpocząć kontynuację badań w laboratorium. ”

Prześlij tę wiadomość wszystkim osobom w sieci pracującym w laboratorium, które pomagają światu znaleźć lekarstwo na tę chorobę.

Informacja o firmie CytoSMART: CytoSMART Technologie to firma, która opracowuje i produkuje inteligentne systemy mikroskopowe dla laboratoriów nauk przyrodniczych. Firma została założona w 2012 roku przez zespół biologów i inżynierów. Założyciele byli przekonani, że nowa generacja zminiaturyzowanych mikroskopów, zasilanych sztuczną inteligencją do analizy obrazu pozwoli biologom na dokonywanie odkryć szybciej w powtarzalny sposób. W 2018 roku firma CytoSMART została wybrana przez Microsoft do prestiżowego programu Scale Up. Rozwiązania mikroskopowe „Live cel imaging” CytoSMART są używane w tysiącach laboratoriów na całym świecie.