Aktualności

Platforma AXON

Data 18 lutego 2022

Platforma AXON- okrzyknięta rewolucją w prowadzeniu badań in-situ, została wzbogacona o kolejne przełomowe narzędzie: AXON Dose. Jest jedynym na świecie systemem, który pozwala na punktowe i precyzyjne monitorowanie dawki wiązki elektronowej na próbce w transmisyjnym mikroskopie elektronowym. Dzięki sprzężeniu dedykowanego uchwytu z systemem Dose i odpowiedniej kalibracji mikroskopu, otrzymujemy kompletne narzędzie, by lepiej zrozumieć, w jaki sposób wiązka wpływa na badany preparat oraz jak dobrać parametry mikroskopu, by nasze eksperymenty dawały powtarzalne i reprezentatywne wyniki.

Funkcje, które sprawią, że czas spędzony przy mikroskopie transmisyjnym będzie dobrze wykorzystany, a otrzymane obrazy mikroskopowe będą wolne od artefaktów, obejmują:

– wizualizację ekspozycji powierzchni próbki na oddziaływanie wiązki elektronowej za pomocą map cieplnych,

– system generowania ostrzeżeń w przypadku przekroczenia określonego przez użytkownika poziomu dawki wiązki elektronowej w wybranym obszarze badanej próbki,

– narzędzie do analizy rozmycia refleksów dyfrakcyjnych w celu wykrycia degradacji preparatu i/lub jego kontaminacji,

– integrację z oprogramowaniem AXON Studio umożliwiającą szczegółową analizę i obróbkę otrzymanych danych po przeprowadzeniu eksperymentu.

Koniecznie obejrzyj film Introducing AXON Dose™ – YouTube i sprawdź jak działa platforma AXON!