Spektrometr FT-NIR TANGO

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Zastosowania

Opis

Szybciej, łatwiej, bezpieczniej – dzięki TANGO analizy NIR nigdy nie były łatwiejsze. TANGO ma dokładnie to czego użytkownicy wymagają od spektrometru NIR przeznaczonego do celów przemysłowych: solidność, wysoka precyzja i łatwość w obsłudze. Sprawdzona technologia FT-NIR firmy Bruker została połączona z łatwym w obsłudze komputerem z ekranem dotykowym oraz niewielkim rozmiarem, idealnym dla laboratoriów o ograniczonej przestrzeni.

Wytrzymałość i precyzja.

TANGO łączy przemysłowy design z nowoczesną technologią i intuicyjną obsługą. Rezultatem są pomiary z niezwykłą precyzją i niezawodną stabilnością.

Szybkie pomiary zapewniające wysoką wydajność, jednoczesna analiza różnych parametrów i intuicyjna obsługa bez potrzeby szkolenia z wiedzy specjalistycznej: TANGO upraszcza analizę NIR, a tym samym zapewnia najlepszą jakość otrzymanych wyników. Spektrometr został specjalnie ukierunkowany na dane zastosowanie i potrzeby wymagane od wydajnego analizatora.

Intuicyjna obsługa

Zapomnij o żmudnych szkoleniach lub specjalistycznej wiedzy. Spektrometr TANGO posiada intuicyjny interfejs użytkownika zapewniający operatorom szybkie i bezpieczne prowadzenie analizy. Również nieprzeszkolony personel może bezpiecznie i bezbłędnie obsługiwać spektrometr, którego oprogramowanie dostępne jest w ponad 15 językach.

Łatwość w pomiarze próbek

Spektrometr TANGO pozwala oszczędzić czas i zapobiega błędom operacyjnym w czasie analizy. Podczas badania nie jest konieczne przygotowanie próbki czy użycie dodatkowych odczynników lub substancji chemicznych. Próbka umieszczana jest w kubku pomiarowym lub w fiolce, a pomiar wykonywany jest przez szkło.

Specyfikacja

Automatyczne pomiary tła

Dokładne dopasowanie tła zapewnia wysoką precyzje spektrometrów FT-NIR. TANGO idzie o krok dalej: pomiary tła wykonywane są automatycznie bez interwencji użytkownika. Co więcej, pomiar tła może zostać wykonany nawet, gdy próbka znajduje się w pozycji pomiarowej. Idealne rozwiązanie dla optymalnych i bezpiecznych pomiarów w dowolnym momencie – bez błędów (ludzkich).

Wydajność w każdym detalu

TANGO pokazuje jak łatwa może być analiza NIR nie tylko podczas pomiarów. Obudowa i ekran dotykowy spektrometru są bardzo wytrzymałe i łatwe do czyszczenia – idealne do pracy w laboratorium oraz przy linii produkcyjnej. Źródło podczerwieni oraz osuszka zapewniająca niską wilgotność wewnątrz urządzenia mogą zostać wymienione w ciągu kilku sekund.

Pomiary w transmisji: najwyższa dokładność dla cieczy
Spektrometr TANGO, przeznaczony do pomiaru cieczy, został wyposażony w aktywną grzałkę /chłodnicę próbki. Temperatura próbki może być wybrana w zakresie od + 20°C do + 80°C. Specjalne czujniki stale kontrolują temperaturę badanej cieczy, co pozwala na uzyskanie wiarygodnych wyniki w krótkim czasie.

Pomiary odbiciowe: wydajna analiza ciał stałych
Spektrometr TANGO do pomiaru ciał stałych wyposażony jest w sferę integrującą pokrytą złotem i wykorzystywany jest do analiz techniką odbiciową. Sfera integrująca zapewnia wysoce powtarzalne pomiary próbek niehomogenicznych. Średnica miejsca pomiaru wynosi około 10 mm; mierzoną powierzchnię próbki można powiększyć za pomocą rotorów.

Zastosowania

Spektroskopia FT-NIR dla Twoich potrzeb

TANGO oferuje wydajne i ekonomiczne rozwiązanie dla analizy ilościowej i jakościowej w szerokim zakresie zastosowań. Kompleksowe wsparcie aplikacyjne zapewniane przez specjalistów firmy Bruker pomaga wybrać optymalną metodę pomiaru, a także odpowiednie akcesoria i oprogramowanie.

Najważniejsze zastosowania to: 

 • Analiza materiałów wyjściowych
 • Analizy towarzyszące procesom
 • Kontrola produktu końcowego
 • Analizy zwalniające

 TANGO znajduje zastosowanie w:

 • Przemyśle spożywczym
 • Produkcji pasz
 • Farmacji i biotechnologii
 • Przemyśle chemicznym i petrochemicznym
 • Przemyśle polimerowym

 

Dla standardowych zastosowań TANGO oferuje kompletne rozwiązania ze wstępnie skalibrowanymi systemami. Dla przemysłu spożywczego i paszowego dostępne są gotowe pakiety aplikacyjne. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszymi ekspertami NIR.