Spektrometry przenośne fluorescencji rentgenowskiej S1 Titan
Opis
Seria spektrometrów S1 TITAN firmy Bruker, to rodzina przenośnych analizatorów fluorescencji rentgenowskiej (XRF). Analizatory znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu i nauki. Dostępne pakiety aplikacyjne serii Titan, to:
– analiza składu chemicznego stopów metali
-pomiar grubości powłok metalicznych
– analiza próbek geologicznych
– analiza materiałów pod kątem zgodności z dyrektywami RoHS,
WEEE i innymi
– pakiet aplikacyjny do badania zawartości składników odżywczych i
substancji wzmacniających w środkach spożywczych
– pakiet aplikacyjny do badania zawartości składników odżywczych w
suchych materiałach roślinnych.
– badanie zawartości siarki w paliwach
Spektrometry S1 Titan należą do najlżejszych na rynku analizatorów ręcznych XRF (masa spektrometru z baterią – 1,5 kg). Duża prędkość i dokładność analiz, to dwa kluczowe atrybuty, które definiują spektrometry serii S1 Titan.
Modele serii S1 Titan znajdują duże uznanie m.in. w przedsiębiorstwach recyklingu metali z racji opatentowanej osłony okna detektora (Patent nr 9 182 362 B2) , która chroni detektor przed uszkodzeniem wiórami złomu i drutem.
Na nową serię S1 Titan składają się 3 modele spektrometrów. Są to: S1 Titan 800, S1Titan 500-S i S1 Titan 500. Spektrometry S1 TITAN 800 i S1 Titan 500-S mają zakres analizowanych pierwiastków Mg – U, zaś model S1 Titan analizuje w zakresie Ti – U. Wszystkie trzy analizatory są uzbrojone w detektor SDD o wysokiej rozdzielczości z oknem grafenowym, które gwarantuje wysoką transmisję fotonów pochodzących od lekkich pierwiastków (Mg, Al, Si, P, S). Analizatory cechuje niezwykle krótki czas pomiaru z racji ultra szybkiego procesora przetwarzania sygnałów.
Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2021, poz. 1941 z późn. zm.) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością (uruchamianie spektrometrów XRF).
Doposażenie
Kabura spektrometru, statyw nabiurkowy, adapter do analiz spoin i małych próbek, płytka tłumienia tła XRF podczas analizy małych lub cienkich próbek, przenośny ruter Wi-Fi, system do lokalizacji GPS, czytnik kodów kreskowych, przenośna drukarka