Phenom ParticleX TC
Opis
Particle X jest niezależnym dedykowanym interfejsem działającym z wykorzystaniem mikroskopu PhenomXL pozwalającym na badanie czystości technicznej pod kątem norm ISO 16232 i VDA19.
Particle X dzięki połączeniu możliwości mikroskopu Phenom XL oraz dedykowanej stacji roboczej jest w stanie w szybki i niesamowicie precyzyjny sposób zbadać cząstki wyekstrahowane z elementów produkowanych w przemyśle automotive. Rozmiar badanych cząstek wacha się od 500nm do 3mm co daje ogromne pole do działania pod kątem badania zanieczyszczeń i eliminacji ich w procesie produkcji, transportu lub pakowania zapewniając jak najlepsze parametry czystości technicznej. Wyekstrahowane cząstki badane są na ustandaryzowanych filtrach 47mm szeroko stosowanych w analizie czystości technicznej.
Obecność analizatora EDS dostarcza nam informacji o pierwiastkowym składzie zanieczyszczeń, dzięki spersonalizowanym algorytmom interfejs Particle X jest w stanie skategoryzować znalezione cząstki od odpowiednich grup materiałów np. stopy metali, ceramika, tlenki metali jak i również konkretne stopy mogące pochodzić od różnych źródeł zanieczyszczeń – maszyny frezującej lub wycinającej dany element, obrabiarki lub stop metalu pochodzącego z czyszczonego detalu. Jest to nieoceniona pomoc w analizie źródeł zanieczyszczeń i ich szybkiej eliminacji z każdego procesu produkcyjnego.
Mikroskop skaningowy Phenom ParticleX idealnie nadaje się również do standardowego obrazowania SEM gdzie możemy obserwować i badać strukturę próbek. Po bardzo prostym demontażu holdera na sączki otrzymujemy obszar wielkości 100 mm x 100 mm x 65mm wys. który umożliwia na badanie dużych próbek. Po wykonaniu zdjęcia możemy zapisać go w formatach JPEG, TIFF, BMP.
Interfejs Particle X po wykonaniu badań czystości posiada możliwość generowania raportów zgodnych z normami ISO 16232 oraz VDA19. W zależności od wymagań klienta raporty mogą być edytowane i dopasowane konkretnie pod wymagania klienta.
Specyfikacja
- Łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika ustandaryzowany pod kątem VDA 19.1 oraz ISO 16232
- Czas niezbędny do uzyskania obrazu:
- Optycznego: 5 sekund
- Elektronowego: 60 sekund
- Maksymalne wymiary próbki: 100 mm x 100 mm (65mm wysoka) lub 4 filtry 47mm
- Powiększenie: od 80 do 100 000x
- Wyjątkowo łatwa nawigacja próbką do interesującego punktu
- Obecność kamery CCD która daje perfekcyjną korelację między obrazem optycznym a elektronowym
- Długi czas życia źródła elektronów CeB6 (średnio 1500 godzin)
- Źródło elektronów zoptymalizowane pod kątem możliwości osiągania wysokich rozdzielczości – 14nm
- Katoda CeB6 pracująca z napięciem przyspieszającym 5kV, 10kV, 15kV i 20kV
- Formaty zapisu obrazów:
- TIFF
- JPEG
- BMP
Mikroskop wyposażony w EDS umożliwiający badanie jakościowe zanieczyszczeń na filtrze
Doposażenie
- Detektor SED
- Wkłady na zgłady metalograficzne
- Oprogramowanie do rekonstrukcji 3D obrazu
- Oprogramowanie PoroMetric
- Oprogramowanie FiberMetric
- Oprogramowanie do mapowania oraz analizy liniowej EDS