Mikroskop elektronowy Axia ChemiSEM
Axia ChemiSEM to nowa generacja skaningowego mikroskopu elektronowego, zaprojektowana, aby zapewnić najefektywniejsze wykorzystanie możliwości mikroskopii SEM-EDS. Axia ChemiSEM łączy możliwość wysokorozdzielczego, zautomatyzowanego obrazowania z unikalnym, natychmiastowym dostępem do ilościowych map pierwiastkowych analizowanych powierzchni. Akwizycja obu sygnałów następuje jednocześnie – pozwalając na równoległe zbieranie obrazów elektronowych z akwizycją map rozkładu pierwiastków. Cechy te, w połączeniu z niezwykle intuicyjnym interfejsem użytkownika, sprawiają, że jest to system przyjazny nawet dla osób które wcześniej nie miały styczności z SEM. Axia ChemiSEM oferuje największą skuteczność obrazowania i analiz w swojej klasie, zapewniając nowy poziom łatwości i skuteczności obsługi skaningowego mikroskopu elektronowego.
Zaletą mikroskopii SEM jest możliwość przeprowadzenia szybkiej i skutecznej mikroanalizy pierwiastkowej (EDS). W tradycyjnych systemach SEM/EDS często trzeba przechodzić przez złożone procedury, aby uzyskać wyniki analizy składu chemicznego, co jest czasochłonne i niejednokrotnie wręcz przytłaczające dla nowych, niezbyt doświadczonych użytkowników. Dodatkowo, wiele rozwiązań EDS przedstawia ogólne, uśrednione mapy zliczeniowe rtg, które mogą prowadzić do błędnej interpretacji wyników.
Technologia ChemiSEM opiera się na ścisłej integracji SEM-EDS oraz zaawansowanych algorytmach przetwarzania. Jeden generator skanowania kontroluje zarówno akwizycję obrazów SE/BSE, jak i akwizycję sygnału EDS, zapewniając idealnie skorelowane wyniki. Zapobiega to niedopasowaniom między uzyskanymi obrazami i mapami rozkładu pierwiastków, które mogą wystąpić, jeśli pochodzą z różnych systemów. Umożliwia również bardzo szybkie skanowanie z czasami ekspozycji tak krótkimi jak 100 ns, co jest idealne dla aplikacji o wysokiej przepustowości, czy też dla materiałów wrażliwych na oddziaływanie wiązki elektronowej.
Łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika
Czas odpompowania komory na próbki:
Powiększenie:
Wyjątkowo łatwa nawigacja próbką
Rozdzielczość:
Kompleksowy system autodiagnostyki
Zakres prądu:
Katoda wolframowa (wysokowydajna z procedurą automatycznej wymiany) pracująca z napięciem przyspieszającym 200V – 30kV
Komora:
Możliwość archiwizacji obrazów w następujących formatach:
Możliwość zbierania obrazów optycznych
Uchwyt na próbki montowany na stoliku (na 7 standardowych stoliczków o średnicy 12mm), nie wymaga narzędzi do montażu próbek
Stolik na próbki:
Detektory:
Copyright © 2025 by PIK Instruments | All Rights Reserved | Design by Pride of Lions